Komentáře: Týden v obrazech

Špaldové bliny ... ... jsem si dala s brynzou, sýrem, šunkou a zeleninovým salátkem. Mamka s cukrem a skořicí. Takhle to doma vypadá, když uklízím ... ... a tady už máme uklizeno. Výbava paní... [celý příspěvek]

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
 
Sim
29.06.2014 15:00
Milé dámy, děkuji za komentáře. O snahu jít za každou cenu proti proudu rozhodně nejde. A srovnání s Desaterem ... takové nesesmilníš už zrovna nefrčí, nemám pravdu? Kdybychom nezpochybňovali a nezkoušeli věci podle sebe, byli bychom nejspíš pořád na stromech. A vůbec, jak můžem vědět, že ti před náma měli pravdu? Jen proto, že se to tak dělá už desítky let? Definovat slavnostní oblečení je podle mě taky ošemetné. Jak píše Luci, očekává se sako, lodičky, atd, ale protože to tak někdo někdy řekl a zavedlo se to jako společenská norma. Ale kdyby mně někdo řekl, vyber si své nejhezčí oblečení, které by sis vzala na svou oslavu, tak určitě nešáhnu po ničem takovém. Naopak bych vybrala kousky, které by se do divadla/na svatbu/promoce vůbec nehodily právě podle těch konvencí. A není to schválně, ale prostě mám jinej vkus. Obléct se slavnostně (pro mě), znamená namalovat si oči, nějakej lesk a k oblíbeným šatičkám si vydrhnout boty, abych nebyla jako čuně. No a nakonec měl Drahý své kostkované kalhoty a já šla naboso, botky v ruce, protože se mi při cestě na tramvaj rozedřely paty. Koberec ve Dvořákovi je příjemně měkký. K té uspávací experimentální opeře-neopeře se náš outfit skvěle hodil :o) ///Bliny asi spíše na svačinku :) Ledaže bys jich připravila mnohem víc. Já mám pocit, že čím zdravěji vařím, tím větší mám hlad :D
Web | Fay
29.06.2014 12:04
Poslední dobou taky často přemýšlím nad otázkou dress codu a jsem stejně bezradná :D. Vím, co se sluší a patří, ale na druhou stranu to vidím podobně jako tvůj muž - jenom proto, že někdy někdo rozhodl, že toto a ono se bude brát jako společenské, tak to ještě neznamená, že se tím musím řídit. Třeba když jsem šla na pohovory, bylo to vždycky v tregínách a v tom, čemu mamka říká - ty boty, které vypadají, jako bys je vytáhla z popelnice. Jenomže z praktických důvodů prostě nemůžu zrovna jít v lodičkách ani v sukni (počasí + cesta + program na zbytek dne) a to se mám jako přemáhat jenom aby se náhodou někdo neurazil? Jasně, chodit oblečená čistě, upraveně, to beru, ale zbytek už je jen záležitost konvencí, protože prostě neexistuje objektivní důvod, proč by tesilové černé kalhoty měly být víc společenské než treginy. V tom se mi strašně líbilo v Norsku, že tam se to tolik neřešilo, lidi šli i na operu spíš ležérně oblečeni, ale vždycky byli upravení, bylo vidět, že se v tom oblečení cítí dobře a člověk se alespoň nemusel dívat na ty hrůzné pokusy splnit drescode, když člověk úplně neví jak (což je častá bolest českých kulturních akcí). Ona je ta logika společenského oblečení vidět hned na první pohled - chlapi by měli mít košile, saka, nejlépe k tomu i vesty a samozřejmě uzavřené šněrovací boty a dámy zase šaty a lodičky - trochu nepoměr, ne? Jednomu bude vedro nebo druhému zima. Po tom, co jsem se na Smetanovu Litomyšl vyfikla do šatů a lodiček, strašně mě pak bolely nohy a večer jsem mrzla, tak se příště na dresscode vykašlu, ale budu mnohem spokojenější.
Stela
29.06.2014 08:31
Upřímně... mně připadá, že ten Milého postoj k dress code (dress codu) je trošku jako „za každou cenu proti konvencím“. Teď to přeženu já, ale vždyť ono by se pak takhle totiž dalo popřít třeba i desatero („někdo ho vymyslel, spousta ho uznává, tak já jako antikonvenční člověk ho společnosti navzdory budu popírat“), hmmm? // Ty bliny vypadají božsky, hlavně jak je máš krásně naservírovány s tím salátkem... Víš ty ale co? U nás by to bylo tak, že kdybychom to měli na oběd/k večeři, tak by měl Drahý za chvíli zase hlad :/ PS: Lékařskou angličtinu jsem se kdysi pilně učila se ségrou, když z ní dělala zkoušky... a předpokládám, že si ji časem opráším, až bude Domi na medicíně :)
San
28.06.2014 17:49
Na jednu stranu ho chápu, na druhou mě to vytáčí, protože z toho mírně kouká lenost.. copak šel na státnice nebo na svatby ve sportovním? Já ti nevím, pro mě je divadlo jedna ze společenských událostí, a tedy něco, co nedělám denně a není mi to všední -a tak se chci vyfiknout, podtrhnout tu nevšednost tím, že budu mít na sobě něco slavnostního. Skloubit pohodlí a společenský úbor se dá. Pokud mu ovšem nejde čistočistě o princip protestu proti společnosti.. Pohodlí je jedna věc, ale je pravda, že spoustě lidí je oblečení jako takové nepohodlné, a přesto něchodí lidi běžně nazí, že.. Ono to asi bude znít přízemně, ale asi bych dotyčnému řekla, že pokud se někomu společenský oděv nezamlouvá, tak taky nemusí jít tam, kde je to vhodné, či snad přímo vyžadované... ;o)

"Stars Can't Shine Without Darkness"

*I'm a DayDreamer and a NightThinker*

Current mission

 • pěstovat láskyplný vztah se svým Beloved
 • číst!!!
 • nadále se vzdělávat :)
 • studovat psychologii
 • učit se kreslit a malovat

Čtu

 • Šachové figurky (May)

Sleduju

 • Broadchurch

Poslouchám

 • své odvážné a sebejisté a neustále se ptající Já
 • druhé
 • VELESU od Tomáše Kočka a jeho Orchestru
 • texty od Michala Horáčka 
 • božsky depresivní Radůzu
 • pohádkovou Anetu Langerovou

Chybí mi

 • jistoty do budoucna
 • těhotenský břicho
 • a samozřejmě mecenáš našeho bohémského způsobu žití

Chtěla bych

 • děti ;)
 • novou knihovnu a šatní skříň
 • být životním nabíječem pro všechny kolem včetně sebe 
 • napsat knihu plnou obrázků a hřejivých slov

LIVING = LOVING for the present moment therefore for EVER

Blog

Archiv

Realizace pavelszabo.cz